Коли жінка залишається наодинці зі своїми дітьми та проблемами, виникає питання – стягувати чи не стягувати аліменти.
Більшість жінок приймають рішення не стягувати. Адже, родичі і друзі «радять», що не треба подавати на аліменти… Бо коли дитина виросте, то батько буде вимагати матеріальної допомоги…
Я скажу від себе, що така думка неправильна, це одна з помилок сімейного життя.
Коли не слід подавати на аліменти колишнього чоловіка?
Буває так, що подружжя розлучилося полюбовно, без скандалів і великих потрясінь. Між колишнім чоловіком і жінкою збереглися певні відносини. І батько, і мама регулярно беруть участь у вихованні дитини. За таких обставин майже завжди батько сам добровільно надає дитині належне матеріальне утримання, бо сильно любить свою дитину. Ця любов є набагато більшою, ніж негативні спогади про подружнє життя. Батько намагається дати дитині більше грошей, ніж призначив би суд. Окрім того, він забезпечує дитині відпочинок на морі, одяг, харчування, дозвілля тощо. Такі відносини колишнього подружжя є рідкістю, але все ж вони існують.
Коли Ваш колишній чоловік добровільно і регулярно матеріально забезпечує дитину, то Вам не потрібно ніяких судових позовів про стягнення аліментів.
Та у разі ухилення батька від матеріального утримання дитини, не потрібно гаяти часу, а негайно стягувати аліменти. Пам’ятайте, що аліменти починають рахуватися від дня подання позовної заяви про стягнення аліментів.
Чому варто стягувати аліменти:
- Це справедливо. Якщо батько вмів породити дитину на світ, то він і повинен вміти забезпечувати дитину;
- Навіть невеликі аліменти можуть суттєво покращити матеріальне становище дитини. Детальніше в моїй авторській статті;
- З допомогою аліментів жінка може впливати на свого колишнього чоловіка. Наприклад, змусити дати дозвіл на виїзд дитини за кордон;
- Несплата аліментів готує підґрунтя для вирішення інших юридичних питань: позбавлення батьківських прав, виїзд дитини за кордон без згоди батька і без судового рішення;
- І, власне те, з чого починалася стаття. Пам’ятайте, що дитина позбавляється обов’язку утримувати батька в старості лише у двох випадках. 1. Позбавлення батьківських прав; 2. Ухилення батька від сплати аліментів.
А як Ви доведете, що батько ухилявся від сплати аліментів, якщо Ви навіть не подаєте на аліменти?
Тому, моя рекомендація – однозначно стягувати аліменти.
Для отримання готової позовної заяви Ви можете скористатися нашим сервісом «Позовна заява про стягнення аліментів», який розроблений відповідно до сучасного законодавства, Сервіс систематично оновлюється і вдосконалюється. Вартість послуги є значно нижчою, ніж в середньому по Україні. Знижена ціна пояснюється тим, що послуга надається онлайн, що заощаджує робочий час адвоката. Тобто, клієнт переходить за посиланням, надає кілька відповідей на питання про себе і свою ситуацію, далі проводить оплату. Після цього наш сервіс опрацьовує інформацію і за кілька секунд формує готову позовну заяву про стягнення аліментів. Разом із позовною заявою клієнт отримує просту інструкцію як подати її в суд. Для наших клієнтів є постійна консультаційна і практична підтримка. Наш сервіс захищений авторським правом, ми маємо всі необхідні документи для надання адвокатських послуг. Читайте «Про нас».
Leave A Comment