Знання про помилки сімейного життя гарантовано допоможуть вирішити багато Ваших проблем або навіть вплинуть на Вашу долю. Помилки сімейного життя найбільше допускають жінки, але є випадки й серед чоловіків.


Помилка № 1: «Я не хочу подавати на аліменти, бо чоловік обіцяв, що сам буде платити гроші дитині, але зараз не може, бо має певні фінансові проблеми».

Я майже ніколи не зустрічав чоловіка, який би дотримав свого слова, якщо до цього довго матеріально не допомагав дитині. А якщо в чоловіка вже є інша сім’я, то він тим більше буде намагатися ухилятися від матеріального утримання дитини від попереднього шлюбу, кожного разу вигадуючи неймовірні виправдання для себе.


Помилка № 2: «Він зміниться».

Ця фраза навіть може претендувати на перше місце мого списку. Пригадую як кілька років назад до мене звернулася жінка, яка 28 років (!) терпіла негідну поведінку чоловіка. Він постійно бив її, декілька разів ламав ніс, ребра та інші кістки. Діти нерідко разом з нею ночували у під’їзді, бо п’яний батько займався «вихованням». І ось коли я складав позовну заяву про розірвання шлюбу, то спитався в цієї жінки: «Наскільки розумію, що примирення з чоловіком неможливе?». А вона у відповідь підвищеним тоном: «Як це неможливе? Якщо він зміниться, то я згідна примиритися!».

Я з чемності не висловлював свою думку, але подумки сказав: «Жінко-жінко! Хто зміниться? Коли зміниться? Та цей чоловік – вже «завершена» людина, якій навіть могила не допоможе».

Шановні жінки, не варто витрачати своє дорогоцінне життя на людину, яка Вас не достойна. Не варто жити у постійному страху і малювати ілюзії про те, що «він зміниться». Жалійте себе і своїх дітей. Женіть в шию чоловіків (або жінок) – п’яниць і дебоширів. Не роздумуючи розлучайтеся і подавайте на аліменти. Також варто знати для чого подавати на аліменти.

Проте, якщо у Вас хороша сім’я, то кожного дня зміцнюйте її взаємною повагою, любов’ю і терпінням.


Помилка № 3: «Це моя хата, бо я тут приписана».

Насправді прописка (реєстрація) у певному житлі надає лише право на проживання, а права власності немає. Такі помилки найчастіше виникають під час розподілу майна. Пам’ятайте, що прописка (реєстрація) може тягнути за собою право власності лише у двох випадках:

  • приватизації житла;
  • якщо житло відноситься до колгоспного (селянського) двору і особа була прописана (зареєстрована) в такому житлі станом на 01.07.1990 року.

Проте, якщо житло куплене чи збудоване подружжям під час шлюбу, то чоловік і дружина мають рівне право на нього навіть якщо не зареєстровані там.


Помилка № 4: «Ми купували цю хату разом, але вона записана на чоловіка і тому ця хата мусить залишитися йому».

Тут навпаки – людина думає, що не має права претендувати на майно, але насправді має право на половину майна. Ми забуваємо, що якщо майно придбане в шлюбі, то на кого б воно не було зареєстровано, все-одно це є спільна власність і чоловіка, і дружини.

Буває, що земля раніше належала комусь одному (чоловікові чи дружині), а під час шлюбу на цій земельній ділянці подружжя побудувало будинок. В такому разі і цей будинок і земля ділиться між подружжям порівну.


Помилка №5: «Чоловік казав, що заплатить суддям і забере в мене дитину».

Ця помилка дуже розповсюджена серед жінок. Під час процесу розлучення чоловіки намагаються «насолити» своїм дружинам і довести їх до істерики. Вони шантажують і переконують у своїй «всесильності», лякаючи через суд забрати дитину проживати до себе.

Запам’ятайте! Хоча законодавство визначає, що батько і мама мають одинакові права щодо дитини, але на практиці набагато більше захищеними є саме матері. Ніхто не зможе в матері забрати дитину. Хіба поведінка і спосіб життя матері негативно впливатиме на дитину. Суди переважно вирішують ці питання справедливо і залишають дітей з матерями.


Помилка № 6: «Я не можу розлучитися, бо каже чоловік (або дружина), що не дасть мені розлучення».

І знову маніпуляції. Розлучення – це не річ, яку можна комусь давати чи не давати. Питання про розлучення вирішує суд. Так, суд може (навіть зобов’язаний) за проханням чоловіка чи дружини надати певний час для примирення. Проте, якщо одна зі сторін категорично наполягає на розлученні, то суд однозначно прийме рішення про розлучення.


Мої рекомендації: Я щиро бажаю всім мати міцну сім’ю, де панує любов і злагода. Варто знати помилки сімейного життя, щоб бути хорошим порадником для інших або для себе.

Для підтримання гармонії в сімейних стосунках намагайтеся слухати і чути одне одного, якомога більше справ робити разом (подорожувати, ходити за покупками). Цікаве бачення психології чоловіка та жінки подано в книзі “Чоловіки з Марса, жінки з Венери”.