Одружитися в 16 років – це не завжди хороша ідея.

Проте, бувають обставини, які змушують одружуватися до досягнення шлюбного віку. Мова йде про незаплановану вагітність нареченої. Це найрозповсюдженіша причина раннього шлюбу. Іншою причиною може бути тривале спільне проживання майбутнього подружжя, один з яких не досягнув віку 18 років.

Нагадаю, що в Україні шлюбний вік становить 18 років. Також законодавство дозволяє одружуватися при досягненні 16-річного віку якщо для цього є поважна причина. В такому разі для отримання права на шлюб потрібно подати в суд позовну заяву про надання дозволу на шлюб неповнолітній особі.

Для подання цієї позовної заяви потрібно отримати доказ поважності причин для одруження. Довідку про захворювання можна отримати в лікаря. Доказом, що підтверджує тривале спільне проживання майбутнього подружжя, може бути, наприклад, довідка з сільської ради або свідчення свідків.


Що потрібно, щоб одружитися в 16 років?

Для подання позовної заяви про надання дозволу на шлюб неповнолітній особі достатньо однієї поважної причини для шлюбу.

При вирішенні питання про надання дозволу на шлюб суд обов’язково питає думку батьків майбутніх наречених чи не заперечують вони проти шлюбу їхніх дітей. Проте, навіть якщо хтось із батьків заперечує проти шлюбу, то це практично не впливає на рішення суду і дозвіл на шлюб однозначно надають.

Звичайно, що краще не допускати передчасної вагітності. Життя коротке і кожен його період характеризується своїми неповторними моментами. В юності потрібно гарно проводити час, гуляти, кохати, мріяти. А для сімейних справ часу ще вистачить у майбутньому.

Чи не відсутність реалізованих планів у юності стають причиною розлучення між парами, які рано одружилися?

Мусимо розуміти, що новоспечені батько і мама в 16-річному віці ще самі по суті являються дітьми. Вони не готові до дорослого життя і дорослих проблем. Тому, молоде подружжя досить важко звикає до характеру одне одного і розлучаються. Якщо так трапилося, то нагадую, що жінка може подати на чоловіка позовну заяву про стягнення аліментів, а також позовну заяву про стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.

Зрештою, раннє одруження – це не трагедія. Це життєвий досвід і шлях у доросле життя.

Я бажаю, щоб у Вашому житті відбувалися тільки приємні події!

Якщо Вам потрібна позовна заява про надання дозволу на шлюб неповнолітній особі, то натисніть на посилання і надайте свої контактні дані. Протягом 24 годин Ви отримаєте потрібний Вам документ.

Інші документи можна подивитися тут.