Майже завжди представники мікрофінансових організацій (так звані колектори) погрожують візитом бо боржника виїзної групи (оперативної групи, групи по вибиванню боргів і т.д.). Страх візиту цих мордоворотів змушує боржників будь-якою ціною погасити борг, оплачуючи непомірно високі проценти і пеню. Боржники зовсім ігнорують всі рекомендації, маючи за мету запобігти візиту колекторів.

Чи такі страшні колектори?

Однозначно – НІ. На це є дві причини.

Перша – колектори майже ніколи не виконують свої погрози. За період моєї адвокатської практики таких візитів було всього два, які тривали не більше 30 секунд (!).

Такий короткий візит зумовлений другою причиною. Візити були здійснені до моїх клієнтів, які вже були мною підготовлені до таких випадків. Боржники відразу подзвонили в поліцію. Ще під час дзвінка за колекторами і слід простив.

Ось і весь страх. Хотіли налякати інших, а налякалися самі.


Що робити під час візиту колекторів?

Те саме, що і мої клієнти – негайно дзвонити в поліцію. Не відкривати вхідні двері до свого житла. Пам’ятайте, що ніхто, навіть поліція, не має права зайти у Ваше житло без Вашого дозволу або без дозволу суду. Робіть шум (кіпіш), кличте сусідів, кричіть їм, що йдете в сейф брати свою мисливську рушницю (навіть якщо у Вас її немає). Але під час цих всіх дій не відкривайте двері (!). По можливості знімайте цих перевертнів на камеру. Відео згодиться для поліції або хоча б для поширення в соцмережах. Іноді жартома думаю собі, що колекторів навіть варто було б провчити за сценарієм культового фільму «Сам удома».


То чи мають право колектори заходити у Ваше житло?

Як Ви вже зрозуміли – НІ. Ваше житло є недоторканним і захищається законом. Навіть якщо у Вас борг один мільйон гривень – ніхто не має права до Вас приходити без Вашого дозволу чи дозволу суду. Ніякі погрози колектори не зможуть реалізувати якщо Ви самі їй у цьому не допоможете. Найбільше, що вони можуть – це звернутися до «чорних» нотаріусів і оформити  відносно Вас виконавчий напис для стягнення з Вас боргу. А як оскаржити виконавчий напис Ви вже знаєте.

Шановний клієнте! Якщо тебе зацікавили мої авторські статті щодо роботи із проблемними кредитами, але тобі все ж важко розібратися із всіма тонкощами, то є пропозиція адвоката комплексного супроводу процесу виходу з проблемних боргів.