На які види шахрайства найчастіше «клюють» довірливі люди? Як вберегтися від шахраїв?
Автомобіль у лізинг зі знижкою 50%
Це щось подібне на колишні «авто-плани», «авто-кредити без переплат» і т.д. Характеризуються дуже заплутаними умовами договору, в якому важко розібратися навіть досвідченому юристу. Жертва отримує роз’яснення умов договору лізингу від «доброзичливих менеджерів», які розповідають одне, а дають підписувати зовсім інше. Після підписання сумнівного договору та оплати завдатку неможливо отримати ні автомобіль, ані повернути сплачені гроші.
Як розпізнати шахрайські лізингові фірми? Відповідь – за ознаками: надто приваблива ціна, заплутані умови договору, намагання швидко оформити документи під приводами «акція», «залишилося останнє авто», «спеціальна пропозиція». Найголовніша ознака – менеджери не дозволяють брати з собою додому бланк договору для вивчення.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: в жодному разі не підписувати ніяких документів, а тим більше вносити гроші, без попередньої консультації з адвокатом. Перед підписанням договору подивитися відгуки про компанію в інтернеті. Найкраще – накопичити гроші для омріяного авто або користуватися послугами перевірених салонів та майданчиків.
Вашу дитину затримала поліція
Шахраї телефонують батькам та повідомляють, що їх дитину затримали із наркотиками (або дитина є винуватцем дорожньо-транспортної пригоди). Для уникнення ув’язнення вимагають терміново перерахувати на їх картковий рахунок гроші. У разі відмови обіцяють катувати дитину і взяти під варту в слідчий ізолятор.
Зловмисники працюють так професіонально, що налякані батьки навіть забувають подзвонити до своєї дитини, щоб перевірити інформацію.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: якщо до Вас поступив подібний телефонний дзвінок, то не давайте грошей, а повідомляйте в поліцію.
Чудо-товари з телевізора
Реклама «чудо-препаратів» або «чудо-обладнання», які вже з першого використання дають миттєвий результат. Часто такий товар є неякісним. Після замовлення Вам можуть телефонувати і під психологічним тиском змушувати оплачувати за товар додаткові гроші.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: купуйте товари лише у перевірених інтернет-магазинах чи складах.
СМС на телефон
«Ви виграли приз», «Вітаємо! Ви виграли автомобіль», «На Ваш рахунок зараховано один мільйон гривень від мобільного оператора» і так далі. Пізніше дзвонять так звані «менеджери» і намагаються видурити з жертви немалі гроші на «доставку призу», «податок», «акцизний збір» і т.д.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: про подібні смс негайно повідомляйте свого мобільного оператора, не давайте нікому своїх анкетних даних та банківських реквізитів.
«Я випадково поповнив Ваш мобільний. Поверніть!»
Із також фразою шахраї телефонують і просять терміново повернути гроші, бо їм нібито потрібно подзвонити до своєї хворої матері. На підтвердження своїх слів просять перевірити чи надходило до Вас смс-повідомлення про поповнення рахунку. Жертва дійсно бачить подібне смс-повідомлення і, нічого не підозрюючи, «повертає» чужі гроші. Вже пізніше виявляється, що смс-повідомлення надіслане із простого мобільного номера шахрая, а не від мобільного оператора чи банку.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: перевірте чи належить банкові номер телефону, з якого надійшло смс-повідомлення про поповнення рахунку; перевірте чи дійсно поповнився Ваш рахунок. Не поспішайте повертати гроші, не перевіривши.
Багатий коханець з-за кордону
В мережі інтернет чоловіки знайомляться з довірливими жінками. Вони представляються бізнесменами (моряками далекого плавання, власниками мережі готелів за узбережжі океану) з багатих країн (Арабські Емірати, Катар, Сінгапур тощо).Тривалий час підтримують відносини, зізнаються в коханні, обмінюються фото, навіть можуть надсилати подарунки. В певний момент вирішують приїхати в Україну з цілою валізою грошей і просять жертву допомогти влаштуватися. За 1-2 дні до запланованого приїзду «з’ясовується», що рахунки цього «бізнесмена» заблоковані через неоплачений штраф або податок. «Коханий» просить жертву терміново погасити борг та обіцяє після приїзду повернути набагато більше.
Мої рекомендації як вберегтися від шахраїв: обережно знайомтеся в інтернеті, не перераховуйте коштів навіть якщо Ваш коханий викликає велику довіру.
Як повернути свої гроші?
Якщо Вам дзвонили чи надсилали повідомлення на мобільний телефон, то повідомити мобільного оператора, а також заблокувати свої карткові рахунки. Далі звернутись на гарячу лінію Патрульної Поліції. Зауважте, що поліція може безпричинно відмовити в наданні Вам допомоги. В такому випадку читайте як змусити працювати чиновників. Також, Ви можете отримати консультацію професійного адвоката.
Замість висновку: є значно більше способів шахрайства. Я розповів лише про найпоширеніші. По цих випадках майже неможливо повернути гроші, але можливо вберегтися від шахраїв.
Leave A Comment