Ще недавно більшість боржників по мікрокредитах і старих банківських кредитах думали як позбутися надокучливих дзвінків і “листів щастя”. Тепер колектори винайшли новий метод повернення боргів – через виконавчий напис. Тому, тепер боржник думають як скасувати виконавчий напис нотаріуса.


Чому колектори стягують борги через виконавчий напис?

По-перше, це дуже швидко і просто. Колектор звертається до нотаріуса, подає пакет документів, нотаріус видає виконавчий напис, який відразу підлягає виконанню.

По-друге, економляться значні кошти на судовий збір і послуги юристів.

Як правило, виконавчий напис в першу чергу видають щодо боржників, які мають офіційні доходи або майно. Страх арешту майна спонукає боржників сплачувати відразу нереальні суми боргу, які в десятки разів перевищують те, що отримано у позику.


Як скасувати виконавчий напис нотаріуса?

Відповідь – тільки у судовому порядку. Для цього потрібно подати в суд позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.


Які підстави, щоб скасувати виконавчий напис нотаріуса?

В абсолютній більшості випадків ні нотаріус, ані колектори не дотримуються порядку подання документів для оформлення і видачі виконавчого напису. Будь-яке суттєве порушення цього порядку може бути підставою, щоб скасувати виконавчий напис нотаріуса. Наприклад, нотаріус повинен пересвідчитися чи сума боргу є реальною, чи вона не оспорюється боржником тощо. Також, нотаріус повинен отримати від колекторів ряд документів, яких практично ніколи немає, і т.д.

Отримуючи свою винагороду, деякі недобросовісні нотаріуси закривають очі на такі порушення і видають виконавчий напис.


Яка ймовірність скасувати виконавчий напис нотаріуса?

При правильному складанні позовної заяви в 99 відсотків випадків виконавчі написи судом скасовуються.

Які витрати потрібні для скасування виконавчого напису? Судовий збір близько 1000 грн. Адвокатські послуги в залежності від складності роботи коливаються від 5 до 15 тис. грн. Варто зауважити, що у разі скасування виконавчого напису усі витрати: і судовий збір, і адвокатські послуги стягуються з відповідача – колекторської компанії. Боржник після завершення залишається практично без витрат.

Раджу разом із позовною заявою подавати заяву про забезпечення позову шляхом зупинення виконавчого провадження. Що це дає? Якщо зупинити виконавче провадження, то поки буде тривати судовий процес, виконавець не буде мати права стягувати грошові кошти з Вашої заробітної плати або будь-якого банківського рахунку.


Як повернути кошти, які вже стягнуті з рахунку?

Якщо з Вашого карткового рахунку вже були зняті кошти за виконавчим написом, то крім вимоги про недійсність виконавчого напису слід ставити вимогу про повернення зайво виплачених коштів.


Чи залишається у Вас заборгованість після скасування виконавчого напису?

Якщо раніше боржник сплатив більше, ніж отримав кредиту, то боргу фактично не залишається. Зрозуміло, що колектори певний час будуть продовжувати свою незаконну діяльність – дзвонити і писати незаконні листи. А як з цим боротися можна прочитати тут і тут.

Якщо боржник взагалі не повертав тіло кредиту, то після скасування виконавчого напису є хороша можливість домовитися про розумні умови повернення заборгованості.


Якщо Ви бажаєте скасувати виконавчий напис нотаріуса, подайте заявку тут.

Після вручення справи я озвучую імовірність позитивного вирішення справи, а також суму адвокатських послуг. Тільки після цього проводиться оплата і надаються адвокатські послуги.

В інтернеті є дуже багато зразків позовних заяв як скасувати виконавчий напис нотаріуса. Ви на свій страх і ризик можете самостійно без адвоката по зразку скласти і подати заяву до суду. Але врахуйте, що ця тема досить складна. При неправильному складання позовної заяви суд відмовить у задоволенні позову і повторно Ви позбудетеся можливості подати такий самий позов. Не виріте? Почитайте статтю 185 Цивільного процесуального кодексу України.

Бажаю Вам успіхів і жити без боргів!

Шановний клієнте! Якщо тебе зацікавили мої авторські статті щодо роботи із проблемними кредитами, але тобі все ж важко розібратися із всіма тонкощами, то є пропозиція адвоката комплексного супроводу процесу виходу з проблемних боргів.