Психологи кажуть, щоб подолати страх, треба знати найгірший варіант, який може трапитися. Найбільше ми боїмося невідомості. А якщо ми знаємо проблему в обличчя, то озброєні. Наскільки страшні кредити і колектори? Які страхи нас переслідують?


Страх суду.

Я проаналізував судові рішення в Івано-Франківській області за 2020 рік щодо п’яти найпопулярніших мікрофінансових організацій України. Результат – в Єдиному реєстрі судових рішень є АЖ одне рішення про стягнення боргу. Висновок: імовірність звернення до суду мікрофінансової установи буде мала. Щодо банків, то вони звертаються до суд значно частіше.

Та навіть якщо на Вас подають позов у суд. І що з того? Не факт, що з Вас стягнуть всю суму, яку пишуть колектори. Є багато різних способів як зменшити пеню і проценти. До того ж під питанням законність процедури отримання кредиту.

Та навіть якщо суд прийме рішення про стягнення з Вас коштів. Це не кримінальний вирок – це просто документ, який підтверджує, що Ви маєте повернути гроші за отримані кредити. В суді ніхто не катує, ніхто в тюрму не садить.

Найгірше, що буде – судове рішення про стягнення з Вас боргу за кредити. Чого Вам боятися?


Страх візиту колекторів.

Колектори – це як правило колишні правоохоронці, які вирізняються хамством, неадекватною поведінкою, відсутністю навіть мінімального інтелекту. Завдання колектора – будь-яким способом якнайбільше отримати грошей від позичальника. Колектор не розуміє Ваших проблем. Він і не може нічого розуміти (я ж писав вище про відсутність інтелекту)). Колектори навідуються до позичальників вкрай рідко. За мою 12-річну практику я знаю лише один випадок візиту колектора до моєї клієнтки. Це було минулого року. Клієнтка знала, що робити у такому випадку, оскільки раніше в мене консультувалася. В результаті їхня розмова тривала менше хвилини. Клієнтка не впустила колекторів у квартиру, викликала поліцію і подзвонила мені. Ще під час дзвінка в поліцію колектори «щезли».

Пам’ятайте, що без Вашого дозволу або без відповідного рішення суду ніхто не має права приходити у Ваше житло, навіть поліція, навіть адвокат, навіть родич, навіть Президент. НІХТО!

Імовірність візиту колектора становить 1 до 1300. А якщо все ж він з’явиться, то Ви знаєте що робити: дзвінок в поліцію про напад на житло + дзвінок до адвоката (можете зателефонувати навіть мені, я безкоштовно дам кілька порад як спілкуватися з колекторами. Мій номер 0982570219).

Найгірше, що буде – протягом хвилини колектори втечуть від Вас або їх повезуть на «таксі» із синіми поліцейськими маячками. Чого Вам боятися?


Страх тюрми.

Колектори часто лякають порушенням кримінальної справи за шахрайство. Пам’ятайте, що за кредити в мікрофінансових установах не порушують кримінальні справи, а в тюрму тим більше не садять. Це взагалі виключено.

Щоб притягнути до кримінальної відповідальності потрібно довести, що Ви під час отримання кредиту мали умисел відразу не повертати гроші. А як це довести? Риторичне питання…

Найгірше, що буде – Вас в тюрму НЕ посадять. Чого Вам боятися?


Страх розголосу.

Колектори погрожують розповісти рідним, друзям, односельчанам тощо про Ваші борги та кредити. Мушу визнати, що найчастіше колектори дійсно виконують свої погрози. Навіть вдаються до принизливих дій. Наприклад, монтують у порнографічному стилі фотознімок позичальника або когось із його близьких. Ці провокаційні фото розсилають на роботу до позичальника або по селу, або серед родичів. А під фото розміщують текст, що позичальник чи його родич нібито надає інтимні послуги. Такими методами зловживають всякі там «кишкишбері» і тому подібні (з етичних міркувань назва компанії практично вигадана)).

Це досить неприємно і в той же час дуже ефективно, оскільки позичальники готові з-під землі дістати гроші, лише б їх ніхто не бачив у таких розпусних фотографіях. Насправді, соромитися немає чого, бо навіть першокласник зрозуміє, що це не справжнє фото, а дешевий монтаж. А якщо близькі дізнаються про борги за кредити, то в цьому нічого страшного немає. Кожен з нас у житті стикався із важкими життєвими ситуаціями. Це просто треба зрозуміти.

До речі, таке «безчинство» легко можна припинити шляхом написання скарги у кіберполіцію і Національний банк України. У моїй практиці такі незаконні дії колекторів припинялися у всіх 100% випадків.

Найгірше, що буде – Вас ніхто НЕ осудить, бо борг це НЕ вада. Чого Вам боятися?


Страх дзвінків, листів і смс-повідомлень.

Про це я писав у першій статті цього циклу – БЛОКУЙТЕ! Особливо настирливі колектори із «манєтки» (з етичних міркувань назва компанії практично вигадана)). Вони налаштовують рідним і близьким автодзвінок і надокучають дурнуватими текстами про повернення кредиту. На це просто не потрібно звертати уваги.

Найгірше, що буде – Ваш мобільний телефон засмітиться заблокованими вхідними дзвінками. Чого Вам боятися?


Страх втратити житло.

Часто колектори дзвонять батькам позичальників і погрожують забрати житло за борги.

Пам’ятайте, що забрати житло можуть за РЕАЛЬНІ борги, а не ті, що колектори пишуть у листах і смс-сках. Для цього має бути судове рішення про стягнення з Вас боргу. Має бути певна сума боргу (не менше 60 тис. грн.). Також якщо власник житла не являється позичальником, то відносно нього ніяких дій щодо майна взагалі не може бути вчинено.

Найгірше, що буде – за мікрокредити житло НЕ забирають ні в позичальників, ані в їх родичів. Чого Вам боятися?

Ви можете замовити онлайн-консультацію адвоката, в якій отримаєте аналіз Вашої ситуації з кредитом, практичну допомогу у вирішенні проблем з кредитом, чіткі і зрозумілі рекомендації на майбутнє.

В наступній статті Ви прочитаєте скільки грошей Ви зекономите якщо будете чітко виконувати лише перший і другий кроки, про які я писав.

Шановний клієнте! Якщо тебе зацікавили мої авторські статті щодо роботи із проблемними кредитами, але тобі все ж важко розібратися із всіма тонкощами, то є пропозиція адвоката комплексного супроводу процесу виходу з проблемних боргів.