Чому потрібно накопичити гроші?
Для чого потрібно накопичити гроші? Всі ми розуміємо, що як брати гроші в кредит, то в їх потрібно віддавати, а для цього потрібно накопичити гроші. Такий закон юридичний і такий закон життя. Також, ми розуміємо, що колектори і банки існують не для того, щоб надавати кредити і таку саму суму отримувати, а для того, щоб мати дохід у вигляді процентів, пені і комісії.
Позичальники часто дивуються, мовляв чому я брав кредит 1000 грн., а через місяць вже потрібно повертати 1700 грн.
Відповідь проста – тому, що так були прописані правила кредитування і перш, ніж взяти кредит, потрібно було уважно ознайомитися з умовами кредитування, а не вестися на всякі нульові ставки, пільгові періоди і т.д.
Тому, для вирішення кредитних проблем, в яких Ви опинилися, потрібно накопичувати гроші для повернення кредиту. В даній статті я наголошую поки лише – накопичуйте гроші. Як правильно повертати гроші, розкажу в наступних статтях.
Скільки потрібно накопичити грошей?
Колектори завжди вимагають повертати всю суму боргу – саму позику + величезні відсотки + нереально високу пеню. Якщо Ви бажаєте все повертати як Вам говорять і побоюєтеся, що колектори будуть дзвонити родичам і сусідам, то платіть. В такому разі можете припиняти читати далі цю статтю, бо Вам воно не потрібно – Ви ж хочете все оплатити. Дозвольте мені сказати що буде далі (з імовірністю 99%, перевірено на практиці). Вам відразу запропонують взяти новий кредит під «супер-пупер» умови, будуть нависати, щоб Ви все ж погодилися. Сума позики буде більшою, ніж Вам давали раніше, адже тепер Ви – VIP-клієнт. Якщо Ви не забажаєте взяти кредит, то через невеликий час до Вас зателефонують і повідомлять, що по кредиту був залишок, на який знову наросли відсотки. Ви знов оплатите, щоб не було проблем. І так буде майже до безконечності…
Якщо Ви бажаєте повертати кредити грамотно, то читайте далі.
Розумію, що відразу накопичити гроші для погашення всіх кредитів не вийде. Тому, накопичуйте поступово по мірі своїх можливостей.
Отож, збирати потрібно таким чином, щоб була можливість погашати кожен кредит цілком, один за одним. Наголошую – погашати ЦІЛКОМ, а не частково або з розтермінуванням.
Чому важливо погашати кредит цілком?
Для цього є кілька причин, про які колектори Вам ніколи не розкажуть.
Перша причина: законодавство України влаштоване таким чином, що при погашенні кредиту в першу чергу погашається пеня, в другу чергу відсотки, а вже після цього – тіло кредиту. Наприклад, сума позики 1000 грн., проценти 600 грн., пеня 4000 грн. Ви погашаєте 3000 грн. боргу і вважаєте, що кредиту майже немає або взагалі немає. Насправді Ваших 3000 грн. направляється на погашення пені, яка вже зменшилася до 1000 грн. Але, як ми знаємо, що пеня росте величезними темпами, а тому приблизно за 1-2 тижні пеня знову становитиме 4000 грн. В той же час саме тіло кредиту залишилося без змін, а проценти виросли до 900 грн. Тобто, Ви витратили 3000 грн. і нічого не вирішили.
Друга причина: наприклад, Вам погодили розтермінування платежу на 3 місяці. Ви внесли перший платіж за перший місяць. Проте, наступного місяця можуть скластися обставини, за яких Ви не зможете провести другий платіж. В такому разі умови Вашого розтермінування анульовуються, а раніше внесена сума направляється на погашення пені. А далі… Вам все відомо з першої причини…
Як накопичити гроші?
Є кілька класичних порад, про які Ви знаєте – влаштуватися на роботу, знайти додаткове джерело доходу (підробіток), економити. Якщо не знаєте як економити або як накопичити гроші, раджу скачати і прочитати дуже цікаву книгу «Множинні джерела доходу» Р. Аллена. На сторінці № 44 надається 50 ефекривних способів економії грошей. В книзі загалом є багато корисних порад, які кожному буде цікаво прочитати. Ця книга може навіть перевернути Ваше життя у позитивний бік.
Важливо! Ні в якому разі не накопичуйте гроші для погашення проблемних кредитів шляхом отримання нових кредитів (так званого перекредитування). Перекредитування чимось подібне на процес пісяння в штани на морозі: спочатку тепло…
Під час накопичення коштів також важливо пам’ятати про перший і другий кроки у вирішенні проблемних кредитів.
Leave A Comment