Інвалід дитинства – це особа, яка стала інвалідом до досягнення 18 років. Як правило, сім`ям, де живуть такі особливі діти, доводиться скрутно, бо значні кошти доводиться витрачати на лікування і підтримання здоров’я дитини в належному стані.
Саме тому я розповім один великий секрет, які від нас приховують органи соціального захисту.
Інвалід дитинства має право отримувати одночасно два види пенсії: по інвалідності і по втраті годувальника:
Пенсію по інвалідності призначають після встановлення особі інвалідності;
Пенсію по втраті годувальника призначають, коли один з батьків дитини інваліда помер.
Варто знати, що статус “інвалід дитинства” можна отримати вже в дорослому віці якщо довести, що хвороба, через яку є інвалідність, було отримано до 18-річного віку. Також, статус інваліда дитинства зберігається за людиною протягом всього життя.
Не розумію чому, але багато сімей, де є інвалід дитинства, не знають про можливість одночасно отримувати дві пенсії і роками втрачають можливість хоч якось покращити своє матеріальне становище.
Для отримання другої пенсії по втраті годувальника потрібно звернутися до органів соціального захисту, а також до пенсійного фонду.
Якщо Вам безпідставно відмовляють у призначенні другої пенсії, то важливо знати як змусити чиновника працювати.
Хай у Вашій сім`ї всі будуть здоровими! Проте, якщо серед Ваших родичів чи знайомих є інваліди дитинства, то обов’язково розкажіть їм про можливість одночасно отримувати два види пенсії.
Навіть в інвалідному візку можна радіти життю як у цьому фільмі.
Доброго дня.Скажіть будь ласка.Чи можна відновити статус дитина інвалід у дорослому віці.
Так. Можна якщо маєте докази того, що захворювання (або інвалідність) була до 18-річного віку, а також якщо на момент поновлення такого статусу продовжує існувати те саме захворювання відповідної тяжкості
Чи вірно я зрозуміла, якщо інвалідність не була встановлена в дитинстві і статус “інвалід з дитинства” було присвоєно після досягнення 18 років, особа не має право на пенсію по втраті годувальника?
Право на пенсію по втраті годувальника є навіть у тому разі, коли інвалідність з джитинства встановлена в дорослому віці (після 18 років). Головне, щоб було зазначено “інвалід з дитинства”
“…статус “інвалід дитинства” можна отримати вже в дорослому віці якщо довести, що хвороба, через яку є інвалідність, було отримано до 18-річного віку”. Питання: довести кому і перед ким це доводити? І хто приймає остаточно рішення про те, що я є “інвалідом з дитинства”? Приклад: у мене захворювання, яке давало мені право на встановлення статусу “інваліда з дитинства”. Мої батьки не хотіли мене травмувати і оформляти для мене статус інваліда дитинства. Зараз мені необхідно отримати такий статус. Куди звертатися з цього приводу? До суду?
Первинно такий статус встановлює МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія). Для отримання статусу особи з інвалідністю дитинства Ви дійсно маєте подати докази, що захворювання виникло у віці до 18 років. Це легше зробити, якщо підтвердити, що вада здоровʼя є вродженою. Якщо захворювання набуте протягом життя я немає жодного підтверджуючого документу, то отримати вищезазначений статус неможливо. іноді буває, що людина подала всі докази, однак МСЕК відмовляє у встановленні статусу особи з інвалідністю з дитинства. В такому разі рекомендую оскаржити рішення МСЕК. Про це детально є в моїй статті “Як оскаржити рішення МСЕК”. Загалом випадки є різноманітні і для надання точнішої відповіді мені потрібно знати всі обставини.
Добрий день. Син с 10 років дитина – інвалід ( одностороння нейросенсорна втрата слуху V ст.). Зараз йому 18 років, збираємося на МСЕК. Цей діагноз після 18 років по закону не дає права на інвалідність. Чи можуть надати статус особи з інвалідністю з дитинства з цим діагнозом?
Добрий день! у пункті 3.4.4. Інструкції про встановлення групи інвалідності (2011 рік) зазначається, що група інвалідності III встановлюється при таких захворюваннях, зокрема – двобічна глухота. Тому, у Вашому випадку немає підстав для встановлення групи інвалідності
Доброго дня, на сьогоднішній день сину 20 років , він інвалід з дитинства. В довідці МСЕК зазначено “інвалід дитинства 2 групи , захворювання повязане з впливом аварії на ЧАЕС “. У висновку про умови та характер праці зазначено ” може навчатися” . Питання – Син за станом здоровя не може навчатися, він постійно під моім наглядом. Чи передбачено законодавством що особа яка має статус ” ІНВАЛІД ДИТИНСТВА ” потребує сторонього догляду ( діагноз ОРА і РАК)
Добрий день! Висновок про те, що особа потребує стороннього догляду залежить від стану її здоровʼя. Сама по собі друга група інвалідності з дитинства не означає автоматично, що особа потребує постійного стороннього догляду. Сторонній догляд визначають тоді, коли особа через невиліковні хвороби не здатна до самообслуговування. Детальніше про підстави надання такого висновку зазначено в цьому документі https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0510-21#Text
Добрий день Володимир! Статус “інвалід 3-ї групи з дитинства” я отримала вже в дорослому віці.Чи маю я право на пенсію по втраті годувальника?
Так, інвалід дитинства третьої групи має право на пенсію по втраті годувальника навіть у дорослому віці, незалежно від будь-яких обставин. Це право закріплене у статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Згідно із законодавством, інваліди з дитинства вважаються непрацездатними членами сім’ї незалежно від віку, що дає їм право на пенсію по втраті годувальника на тих самих підставах, що і неповнолітні діти.
Тобто, якщо інвалідність встановлена в дитинстві і зберігається в дорослому віці, особа має право на отримання пенсії по втраті годувальника без обмежень щодо віку.
Якщо є додаткові питання або потрібні роз’яснення, звертайтеся!
Добрий день, Володимир! Якщо інвалідність НЕ встановлена в дитинстві і статус “інвалід з дитинства” призначено в дорослому віці, особа не має права на отримання пенсії по втраті годувальника?
Доброго дня Володимире, нещодавно отримала 3 групу інвалідності. Причина надання інвалідності написано інвалідність з дитинства. Чи маю я права звернутися для оформлення на пенсію по втраті годувальника?
Добрий день! Право на пенсію по втраті годувальника виникає після смерті одного з батьків.
«Якщо син є інвалідом ІІ групи з дитинства, чи має право на оформлення пенсії по втраті годувальника?»
Відповідь: Законом не передбачено можливості одночасного призначення особі двох пенсій із солідарної системи Пенсійного фонду України. Залежно від умов громадянам може призначатися лише один із видів пенсійної виплати:
пенсія за віком;
пенсія з інвалідності;
пенсія при втраті годувальника.
Однак законодавець зробив виключення — право на дві соціальні виплати – пенсію та соціальну допомогу – мають особи з інвалідністю з дитинства, яка була встановлена до досягнення 18-річного віку.
Це вірне подання інформації, згідно чинного Законодавства України!?
Так