Інвалід дитинства – це особа, яка стала інвалідом до досягнення 18 років. Як правило, сім`ям, де живуть такі особливі діти, доводиться скрутно, бо значні кошти доводиться витрачати на лікування і підтримання здоров’я дитини в належному стані.
Саме тому я розповім один великий секрет, які від нас приховують органи соціального захисту.
Інвалід дитинства має право отримувати одночасно два види пенсії: по інвалідності і по втраті годувальника:
Пенсію по інвалідності призначають після встановлення особі інвалідності;
Пенсію по втраті годувальника призначають, коли один з батьків дитини інваліда помер.
Варто знати, що статус “інвалід дитинства” можна отримати вже в дорослому віці якщо довести, що хвороба, через яку є інвалідність, було отримано до 18-річного віку. Також, статус інваліда дитинства зберігається за людиною протягом всього життя.
Не розумію чому, але багато сімей, де є інвалід дитинства, не знають про можливість одночасно отримувати дві пенсії і роками втрачають можливість хоч якось покращити своє матеріальне становище.
Для отримання другої пенсії по втраті годувальника потрібно звернутися до органів соціального захисту, а також до пенсійного фонду.
Якщо Вам безпідставно відмовляють у призначенні другої пенсії, то важливо знати як змусити чиновника працювати.
Хай у Вашій сім`ї всі будуть здоровими! Проте, якщо серед Ваших родичів чи знайомих є інваліди дитинства, то обов’язково розкажіть їм про можливість одночасно отримувати два види пенсії.
Навіть в інвалідному візку можна радіти життю як у цьому фільмі.
Доброго дня.Скажіть будь ласка.Чи можна відновити статус дитина інвалід у дорослому віці.
Так. Можна якщо маєте докази того, що захворювання (або інвалідність) була до 18-річного віку, а також якщо на момент поновлення такого статусу продовжує існувати те саме захворювання відповідної тяжкості
Чи вірно я зрозуміла, якщо інвалідність не була встановлена в дитинстві і статус “інвалід з дитинства” було присвоєно після досягнення 18 років, особа не має право на пенсію по втраті годувальника?
Право на пенсію по втраті годувальника є навіть у тому разі, коли інвалідність з джитинства встановлена в дорослому віці (після 18 років). Головне, щоб було зазначено “інвалід з дитинства”
“…статус “інвалід дитинства” можна отримати вже в дорослому віці якщо довести, що хвороба, через яку є інвалідність, було отримано до 18-річного віку”. Питання: довести кому і перед ким це доводити? І хто приймає остаточно рішення про те, що я є “інвалідом з дитинства”? Приклад: у мене захворювання, яке давало мені право на встановлення статусу “інваліда з дитинства”. Мої батьки не хотіли мене травмувати і оформляти для мене статус інваліда дитинства. Зараз мені необхідно отримати такий статус. Куди звертатися з цього приводу? До суду?
Первинно такий статус встановлює МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія). Для отримання статусу особи з інвалідністю дитинства Ви дійсно маєте подати докази, що захворювання виникло у віці до 18 років. Це легше зробити, якщо підтвердити, що вада здоровʼя є вродженою. Якщо захворювання набуте протягом життя я немає жодного підтверджуючого документу, то отримати вищезазначений статус неможливо. іноді буває, що людина подала всі докази, однак МСЕК відмовляє у встановленні статусу особи з інвалідністю з дитинства. В такому разі рекомендую оскаржити рішення МСЕК. Про це детально є в моїй статті “Як оскаржити рішення МСЕК”. Загалом випадки є різноманітні і для надання точнішої відповіді мені потрібно знати всі обставини.
Добрий день. Син с 10 років дитина – інвалід ( одностороння нейросенсорна втрата слуху V ст.). Зараз йому 18 років, збираємося на МСЕК. Цей діагноз після 18 років по закону не дає права на інвалідність. Чи можуть надати статус особи з інвалідністю з дитинства з цим діагнозом?
Добрий день! у пункті 3.4.4. Інструкції про встановлення групи інвалідності (2011 рік) зазначається, що група інвалідності III встановлюється при таких захворюваннях, зокрема – двобічна глухота. Тому, у Вашому випадку немає підстав для встановлення групи інвалідності
Доброго дня, на сьогоднішній день сину 20 років , він інвалід з дитинства. В довідці МСЕК зазначено “інвалід дитинства 2 групи , захворювання повязане з впливом аварії на ЧАЕС “. У висновку про умови та характер праці зазначено ” може навчатися” . Питання – Син за станом здоровя не може навчатися, він постійно під моім наглядом. Чи передбачено законодавством що особа яка має статус ” ІНВАЛІД ДИТИНСТВА ” потребує сторонього догляду ( діагноз ОРА і РАК)
Добрий день! Висновок про те, що особа потребує стороннього догляду залежить від стану її здоровʼя. Сама по собі друга група інвалідності з дитинства не означає автоматично, що особа потребує постійного стороннього догляду. Сторонній догляд визначають тоді, коли особа через невиліковні хвороби не здатна до самообслуговування. Детальніше про підстави надання такого висновку зазначено в цьому документі https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0510-21#Text
Добрий день Володимир! Статус “інвалід 3-ї групи з дитинства” я отримала вже в дорослому віці.Чи маю я право на пенсію по втраті годувальника?
Так, інвалід дитинства третьої групи має право на пенсію по втраті годувальника навіть у дорослому віці, незалежно від будь-яких обставин. Це право закріплене у статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Згідно із законодавством, інваліди з дитинства вважаються непрацездатними членами сім’ї незалежно від віку, що дає їм право на пенсію по втраті годувальника на тих самих підставах, що і неповнолітні діти.
Тобто, якщо інвалідність встановлена в дитинстві і зберігається в дорослому віці, особа має право на отримання пенсії по втраті годувальника без обмежень щодо віку.
Якщо є додаткові питання або потрібні роз’яснення, звертайтеся!
Добрий день, Володимир! Якщо інвалідність НЕ встановлена в дитинстві і статус “інвалід з дитинства” призначено в дорослому віці, особа не має права на отримання пенсії по втраті годувальника?
Доброго дня Володимире, нещодавно отримала 3 групу інвалідності. Причина надання інвалідності написано інвалідність з дитинства. Чи маю я права звернутися для оформлення на пенсію по втраті годувальника?
Добрий день! Право на пенсію по втраті годувальника виникає після смерті одного з батьків.
«Якщо син є інвалідом ІІ групи з дитинства, чи має право на оформлення пенсії по втраті годувальника?»
Відповідь: Законом не передбачено можливості одночасного призначення особі двох пенсій із солідарної системи Пенсійного фонду України. Залежно від умов громадянам може призначатися лише один із видів пенсійної виплати:
пенсія за віком;
пенсія з інвалідності;
пенсія при втраті годувальника.
Однак законодавець зробив виключення — право на дві соціальні виплати – пенсію та соціальну допомогу – мають особи з інвалідністю з дитинства, яка була встановлена до досягнення 18-річного віку.
Це вірне подання інформації, згідно чинного Законодавства України!?
Так
Доброго дня,виникла така у мене сітуація.я інвалід з дитинства отримую пенсію довідчно.І оформила в квітні пенсію дитині до 6 років і по догляду за дитиною.і так зробили що я отримую кошти все одним платижем.може приходити 2 пенсії одним платижем?Я тепер не можу зрозуміти чи приходить мені моя пенсія чи ні,вже пів року.в саціальному управлінні кажуть що приходить все одним платижем.І в дитячому інвалідному посвідченні вказана сумма яку я зараз отримую.це виходить вони вписали мою пенсію до дитячої інвалідної книжечки?
Добрий день! Два види пенсії одним платежем – це якось не логічно, але в нас може бути всяке. А можливо Вам якось змінили розмір соціальної допомоги у звʼязку з поданням нових документів щодо дитини. Для того, щоб зʼясувати істину по Вашій справі, рекомендую не звертатися усно, а написати в управління праці і соціального захисту лист із приблизно таким змістом. “Я являють одержувачем різних видів соціальної допомоги у звʼязку з інвалідністю з дитинства, а також у звʼязку з доглядом за дитиною. Прошу Вас надати розʼяснення, який саме вид соціальної допомоги я отримую, а також яким чином розраховується розмір цієї допомоги. Письмову відповідь прошу надіслати на мою адресу.”
Далі, коли отримаєте відповідь, то зрозумієте стан Ваших справ, а якщо потрібно буде щось додатково Вам пояснити, то можете звертатися.
Доброго дня, чоловікові 40 років, і тільки виявили, що в нього 1 нирка(врождьона аномалія лівої нирки) можливо йому оформить інвалід дитинства?
Доброго дня! Можливо, якщо Ви доведете, що захворювання настало до 18 років
Доброго часу доби. Я інвалід 3 групи дитинства. До 2024 все було гаразд, мені дозволяли перетинати кордон. Але зараз вернули. Що мені робити щоб перетнути кордон
Доброго дня! Для перетину кордону Ви маєте мати закордонний паспорт, поліс страхування; Оригінали або нотаріальні копії довідки МСЕК про інвалідність, пенсійне посвідчення або посвідчення про отримання соціальної допомоги; Додатково Ви маєте мати оригінал військово-облікового документу з штрих-кодом, а також довідку з ТЦК та СП про надання відстрочки (а якщо Ви виключені з обліку, то відповідні підтверджуючі документи про зняття з обліку)
Ходив я у 4 ТЦК і у районному ТЦК у Львові сказали що я і не цікавий тому що мене виключили. А штрих код потрібен тим хто цікавить ТЦК…
Но далі я пішов у прикордонну службу: а вони сказали що має бути цей штрих код… Не знаю що робити…
В такому разі раджу звернутися письмово до ТЦК із заявою про те, щоб вони надали Вам розʼяснення, чому Вам не потрібно отримувати штрих-код. Тоді ТЦК змушена буде надати письмову відповідь і тоді ту письмову відповідь Ви можете предʼявити в прикордонній службі. Одночасно рекомендую в заяві просити ТЦК, щоб вони надали належним чином завірену копію висновку ВЛК щодо Вас, а також підтвердження інформації, що Ви дійсно виключені з військового обліку
Якщо я в суді доведу, що мені безпідставно ненадали статус “інвалід дитинства” 25 років тому, то чи маю я право на якісь виплати за ці роки?
Ситуація така: я бачу лише одним оком, в дитинстві коли мені дали направлення на проходження МСЕК, то туди (в кабінет) не пустили мою маму, хоча я була неповнолітня і почали мені там навалювати, що якщо я буду інвалідом зі мною дружити ніхто не буде, всі будуть з мене знущатись і т.д. На дитячу психіку це подіяло, і я ніби-то прозріла, хоча до цього лікарі ставили діагноз і гостроту зору в 2 державних лікарнях (городській і обласній) і вона відрізнялась від того, що поставили в МСЕК, також проходила лікування в обласній лікарні, яке не мало результату.
Доброго дня! Вам не вдасться отримати жодних компенсацій за попередній період. На даний час найбільше, що Ви в силах зробити – оформити інвалідність з дитинства. Для цього необхідно подати докази, що захворювання виникло у неповнолітньому віці
Доброго дня! До 18 років був інвалідом дитинства через множинні переломи хребта, в дорослому віці оформлювати не став через небажання бути неповноцінним і щось винним державі. Зараз ситуація вимагає відновити статус… Куди звернутись і які документи потрібні?
Потрібно зібрати всі документи про отримані травми, а також лікування. З цими документами звернутися до сімейного лікаря, який надає направлення то травматолога. травматолог після огляду хворого і документів надає направлення на ЛКК (лікарсько-консультативну комісію), яка в подальшому надає направлення на МСЕК (Медико-соціальну експертну комісію). Це приблизна процедура, в процесі можуть виникати різні обставини. також, майте на увазі, що у разі якщо стан здоровʼя задовільний, то МСЕК може відмовити у встановленні інвалідності
Доброго вечора, підкажіть будь ласка які документи потрібні для оформлення пенсії по втраті годувальника і куди потрібно звертатися?
Добрий день. за отриманням пенсії потрібно звернутися у пенсійний фонд. Там дадуть перелік документів. Орієнтовно це паспорт і код, свідоцтво про смерть годувальника, свідоцтво про народження дитини з інвалідністю
Якщо я отримав інвалідність з дитинства у 40 років,чи можу я претендувати на дві пенсії
Доброго дня! Так
Добрий день, Володимире! Якщо я інвалід 3 групи з дитинства, працюю, але помер батько. Чи маю я право на отримання другої пенсії
так
Добрий день,Володимир. Якщо дитина з вродженою вадою серця має статус дитини інваліда, але без назви групи (тобто вказано просто ,,дитина інвалід,,) який статус вона отримає після 18 років? Як визначити чи потрібен їй опікун надалі?
Добрий день! Після 18 років групу інвалідності визначає МСЕК залежно від стану здоровʼя. Потреба у догляду визначає або МСЕК або ЛКК