Все частіше перед власником автомобіля постає питання як зняти банківський арешт з автомобіля. Це буває під час зняття автомобіля з обліку при його продажу (або внесенні змін в технічний паспорт). Виявляється, що на автомобіль накладено арешт. Чи, наприклад, транспортний засіб перебуває під банківською заставою. Таке буває, коли автомобіль був наданий одним із колишніх його власників у заставу банку для отримання кредиту; інший випадок – автомобіль куплений у кредит.
Застава може потягнути за собою конфіскацію автомобіля, поміщення на арешт майданчик, майнові претензії банку та ряд інших негативних наслідків, при яких Ви однозначно позбудетеся автомобіля.
Зняти банківський арешт з автомобіля можна виключно через суд. Донедавна суди в Україні по-різному вирішували такі справи і нерідко залишали діючим арешт і заставу. Суди фактично позбавляли власника автомобіля можливості продажу. Проте, зараз ситуація кардинально змінилася і судді, в основному, вирішують подібні спори правильно.
Як зрозуміти чи є у Вас перспектива через суд зняти банківський арешт з автомобіля?
Перш за все Вам потрібно написати заяву у відповідний сервісний центр МВС, де зареєстрований Ваш автомобіль. У заяві коротко напишіть про свою ситуацію, а також прохання надати копії всіх документів, які складалися під час реєстрації за Вами автомобіля. Зокрема, Вам потрібна довідка про відсутність арештів на рухоме майно. Якщо Вам відмовляють у прийнятті заяви, то нагадую як подати заяву чи скаргу, щоб її прийняли. Також, знайте як змусити чиновника працювати.
Після отримання документів уважно подивіться на довідку про наявність чи відсутність обтяжень (тобто арештів) на рухоме майно. Якщо у довідці немає жодної інформації про арешт на автомобіль під час реєстрації, то Ви майже гарантовано можете зняти банківський арешт з автомобіля в суді. Я написав «майже гарантовано», оскільки Правила адвокатської етики забороняють адвокатам надавати клієнтам повну гарантію.
Після вивчення довідки, можете звертатися до суду із позовною заявою про зняття арешту з рухомого майна. Чим швидше – тим краще.
Складання позовної заяви по даній категорії справ є досить складним. Тому краще, щоб позов складав адвокат. Категорично не рекомендую самостійно шукати подібні зразки в інтернеті. Пам’ятайте – при допущенні Вами помилок суд вирішить справу не на вашу користь. У свою чергу Ви не матимете права повторно звернутися до суду знову навіть якщо будете праві на всі 1000%.
Дуже дякую за консультацію!