Як військовослужбовцю домогтися стаціонарного лікування. Протягом періоду військової служби військовослужбовці хворіють. Особливо дана проблема є актуальною під час виконання бойового завдання. Найбільш розповсюдженими захворюваннями у військовослужбовців є хвороби хребта, серцево-судинні захворювання, підвищення рівня цукру в крові, стани після перенесених контузій та поранень. Командири часто не звертають увагу на проблеми зі здоров’ям підлеглих, вважаючи, що нібито останні симулюють хворобу. Тому, виникає питання як військовослужбовцю домогтися стаціонарного лікування?

План дій як військовослужбовцю домогтися стаціонарного лікування?

Наголошую, що план дій не ефективний якщо військовослужбовець немає жодних проблем зі здоров’ям. Проте, якщо дійсно є хвороба, то необхідно у кожному випадку загострення захворювання обов’язково звертатися до медиків. Це важливо, оскільки необхідно фіксувати проблеми зі здоров’ям. Для чого це потрібно? Щоб військовослужбовцю домогтися стаціонарного лікування, потрібно показати, що є постійна системна проблема зі здоров’ям. Фіксування звернення до медиків якраз і буде формувати ту базу, на підставі якої прийматиметься рішення про направлення на стаціонарне лікування. Якщо медики знаходяться далеко від Ваших позицій звертайтеся по телефону. Якщо через 1-2 тижні стан здоров’я не покращується, то звертайтеся до командира із рапортом про направлення на стаціонарне лікування. Командир буде питати медиків щодо Вашого здоров’я. Вам стануть у пригоді зафіксовані звернення. Бо якщо таких звернень не було, то медики скажуть, що проблем зі здоров’ям у Вас немає. Належне фіксування звернень за медичною допомогою (підвищення артеріального тиску, проблеми з пересуванням, різкий біль у хребті чи кінцівках, часті головні болі тощо) в рази збільшать Ваші шанси. Про важливість фіксування проблем зі здоров’ям зазначено тут.

Яка має бути форма рапорту військовослужбовця про направлення його на стаціонарне лікування?

Рапорт подається у довільній формі. Наприклад:

Командиру ___

Від _________

Рапорт

Прошу Вашого клопотання перед вищим командуванням військової частини ____ про направлення мене на стаціонарне лікування. Я тривалий час маю наступні проблеми зі здоров’ям. (надалі своїми словами опишіть захворювання – головні болі, підвищується артеріальний тиск, втрата свідомості, різкі болі в області хребта, болі в животі, тошнота тощо).

Я неодноразово звертався за медичною допомогою, однак вжиті заходи не дали жодного результату.

З повагою,                               підпис                    Прізвище та ініціали

дата

Як збільшити свої шанси на стаціонарне лікування?

Мусимо розуміти, що командири явно не з захватом приймають рапорти про направлення на стаціонарне лікування. Тому, пишіть рапорт, коли є реальні проблеми зі здоров’ям. Перед направленням на стаціонарне лікування командир може Вас направити просто для обстеження до цивільних медиків чи навіть у військовий госпіталь (Магнітно-резонансну томографію, флюорографію, УЗД внутрішніх органів, кардіограму тощо). Якщо під час обстеження виявиться, що у Вас немає жодних проблем зі здоров’ям, то на стаціонарне лікування Вас не направлять. Більше того, у майбутньому якщо у Вас дійсно виникне питання по здоров’ю, то Вас вважатимуть симулянтом.

Якщо командир ігнорує Ваш рапорт на стаціонарне лікування

Тож якщо Ви дійсно маєте захворювання, а командир відмовляє Вам у направлені на стаціонарне лікування, то вимагайте письмового обгрунтування його рішення. Я розумію, що  командири можуть психологічно впливати на Вас. Тому, мусите прийняти рішення чи залишати все як є, чи все ж відстояти своє право.

У разі ігнорування Вашого рапорту Ви можете звернутися на телефон довіри  або до адвоката. Після втручання адвоката абсолютна більшість питань із направленням на стаціонарне лікування вирішується позитивно.

Як врегулювати конфлікт із командирами у зв’язку із написанням рапорта на стаціонарне лікування

Найкращий спосіб – це говорити. Поясніть, що Ви не відмовляєтесь виконувати військовий обов’язок і не симулюєте захворювання. Однак, у зв’язку із складним станом здоров’я Ви реально не можете виконувати бойові завдання. Скажіть, що Ви не порушуєте чужих прав, але відстоюєте своє.

Якщо ігнорування командирами стану здоров’я військовослужбовців носить масовий та систематичний характер, тоді військовослужбовцям необхідно об’єднати свої зусилля.

Висновок

Якщо у Вас є серйозні проблеми зі здоров’ям, то Ви однозначно маєте право на стаціонарне лікування. Якщо Ви вже раніше неодноразово намагалася захистити своє право на належне медичне обслуговування, але зі сторони командирів було відверте ігнорування Ваших прав та законних інтересів, тоді слід відразу звертатися із відповідними скаргами, а також звернутися до адвоката. Тут немає простих рішень, а тому щоб військовослужбовцю домогтися стаціонарного лікування потрібно докласти значних зусиль, в тому числі за допомогою адвоката.

Бажаю Вам здоров’я!