Актуальність оскарження рішення МСЕК

Оскарження рішення МСЕК (Медико-соціальної експертної комісії) до початку війни в Україні було досить рідкісним явищем. Зазвичай, рішення МСЕК про встановлення групи інвалідності чи відмову у її встановленні було остаточним. Члени МСЕК звикли до такого стану справ, а тому і зараз вважають, що можуть приймати рішення на свій розсуд. Це приводить до масового порушення прав громадян з боку членів МСЕК.

Звернення громадян до МСЕК по питання встановлення групи інвалідності чи зміни групи інвалідності значно зросли. Це не дивно, оскільки наявність інвалідності у військовозобов’язаних, військовослужбовців чи їх близьких родичів допомагає отримати відстрочку від мобілізації або звільнитися з військової служби. До речі, детальну письмову консультацію про методи протидії беззаконню ТЦК (військкоматів) можна отримати тут.

Міфи про оскарження рішення МСЕК

Міф 1 «Під час війни групу інвалідності не встановлюють». Абсолютна неправда, оскільки нічого особливого не змінилося. Якщо за медичними показниками особа підпадає під якусь із трьох груп інвалідності, то однозначно варто займатися цим питанням.

Міф 2 «Оскарження рішення МСЕК не принесе бажано результату, бо в держави ще ніхто нічого не виграв».

На моє переконання, із несправедливістю завжди треба боротися до кінця. Якщо Ваші лікуючі лікарі повідомляють, що Ваше захворювання підпадає під інвалідність, то обов’язково потрібно добиватися захисту своїх прав. Відомо, що члени МСЕК часто ігнорують права громадян, спілкуються в образливому тоні і принижують. Однак, така ситуація має дати ще більшу мотивацію довести правильність Вашої позиції. Практика показує, що значний відсоток оскаржених рішень МСЕК приносять позитивний результат.

Міф 3 «Отримати інвалідність можна навіть тоді, коли людина не хворіє».

Тут громадяни мають на увазі корупційну складову. Я вважаю, що якщо особа здорова, то ніякий лікар не «намалює» їй групу інвалідності. Майте на увазі, що з початком війни члени МСЕК перебувають під пильним наглядом правоохоронних органів. Тому, не рекомендую вирішувати питання корупційним шляхом, оскільки за надання хабаря також наступає кримінальна відповідальність.

Коротка процедура оскарження рішення МСЕК

Скарга на рішення МСЕК подається протягом місяця з часу його прийняття (або отримання Вами відповідного документу). Оскаржується рішення що вищестоящих МСЕК (наприклад, регіональних), а надалі – до Центрального МСЕК і до суду.

Під час оскарження МСЕК Вас можуть зобов’язати додатково пройти стаціонарне обстеження в одному з науково-дослідних інститутів або прибути на додатковий медичний огляд, надати оригінали медичних документів тощо.

Цей весь процес займає близько 1-3 місяці.

За результатами розгляду Вашої скарги приймається рішення або про відмову у задоволенні скарги (негативне рішення) або про задоволення скарги (позитивне рішення).

Також, додатково рекомендую ознайомитися із рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я з даного приводу.

Чи варто самостійно оскаржувати рішення МСЕК?

На мою думку, оскарження рішення МСЕК – це не місце для експериментів. Тому, не рекомендую самостійно вирішувати це питання. Якщо у Вас дійсно є захворювання, що підпадає під інвалідність, то за допомогою адвоката Ваші шанси досягти позитивного результату будуть значно вищими.

Якщо Вас цікавить питання оскарження МСЕК, рекомендую звертатися до мене. Я маю великий досвід у цій сфері. Мій номер 0982570219.

Бажаю здоров’я!