Ви можете усиновити неповнолітню дочку чи сина своєї дружини або чоловіка від іншого шлюбу. Це можливо, якщо справжній батько чи мама цієї дитини померли або позбавлені батьківських прав, або батько не внесений в актовий запис як батько. Останній випадок має місце, коли подружжя на час народження дитини не було офіційно одружене, а після народження батько не подав заяву до органів РАЦСу про визнання свого батьківства.

До усиновлювача також є ряд вимог. Усиновлювачем може бути особа, яка:

  • має постійне місце проживання;
  • не перебуває на психіатричному чи наркологічному обліку;
  • старша від дитини, яку бажає усиновити, не менше, ніж на 15 років;
  • раніше не була позбавлена батьківських прав відносно інших дітей.

Є також інші обставини, що впливають на можливість усиновити дитину.

Законом передбачено можливість усиновлення дитини з дитячого будинку, а також усиновлення повнолітньої особи, усиновлення дитини іноземцем. Процедура такого усиновлення є складніша, а тому попередньо рекомендуємо консультацію професійного адвоката.

Додайте у повідомленні інформацію про дитину, яку Ви бажаєте усиновити.

Ми Вам повідомимо про вартість послуг і прогнозований результат. Тільки після цього Ви проводите оплату, а ми створимо потрібний Вам документ за 24 години.

    Позовна заява про стягнення додаткових витрат на дитину (лікування, навчання, тощо)Позовна заява про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчанняЗаява в поліцію про вчинення домашнього насильстваПозовна заява про виключення запису про батьківство у свідоцтві про народження дитиниЗаперечення у справі про стягнення аліментівПозовна заява про збільшення розміру аліментівПозовна заява про усиновленняПозовна заява про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без дозволу одного з батьківЗаява про надання дозволу на шлюб неповнолітній особіПозовна заява про зміну місця проживання неповнолітньої дитиниЗаява про надання часу для примирення подружжяПозовна заява про позбавлення батьківських правПозовна заява про визнання батьківства